Boży Syn narodził się 2019 lat temu

Nasz portal iswinoujscie.pl urodziny obchodzi tej samej nocy choć ma tylko (i aż!) 13 lat. Dziękujemy za to, że Jesteście z nami!!!

Gdy myślimy: „narodziny” i „24 grudnia”, pierwszym skojarzeniem będzie oczywiście betlejemski żłóbek z boskim dzieciątkiem. Także dla nas, tworzących zespół redakcyjny portalu to betlejemska stajenka i cudowna, świąteczna noc w gronie rodziny są dziś najważniejsze. My, mamy jednak poczucie, że do tej wigilii zasiadamy w o wiele większym gronie, że wraz z Wami-naszymi czytelnikami stanowimy jedną rodzinę. A choć jasności stajenki nic tego wieczoru nie przyćmi, to cieszy nas również, że ta właśnie noc, przypomina nam co roku moment, gdy w globalnej sieci www. pojawiło się logo portalu, którego niezmiennym hasłem pozostaje „Trzymaj się dobrych informacji”. „Dobrych”- czyli prawdziwych. Dziś, w wigilię 2019, gdy dźwięk dzwonów zaprosi wiernych na pasterkę minie 13 lat od tamtej chwili. Mamy przekonanie, że nie był to zmarnowany czas i wraz ze świątecznymi życzeniami, pragniemy podziękować Wam, że przez te lata jesteście niezmiennie z nami!

W tym dniu, w którym rodzina jest najważniejsza, najbardziej cieszy nas, że i nasza portalowa rodzina wciąż rośnie w siłę. Technika informatyczna, za którą stale podążamy pozwala nam dziś określić jak wielki stół powinniśmy przygotować. Jest Was obecnie codziennie ponad 30 tysięcy – ponad 30 000 różnych odbiorców każdego dnia i… każdej nocy !!! Ta, szczególna, bo świąteczna i urodzinowa zarazem noc skłania do wspomnień i podsumowań.

Jak wielką rodzinę udało nam się stworzyć? Dość powiedzieć, że urosła nam ponad 30 – krotnie, bo w pierwszym tygodniu po narodzinach, liczniki portalu w 2007 roku odnotowywały jedynie około tysiąca odwiedzin na dobę.

Wasza obecność i aktywność to dla nas największy świąteczny prezent. Cenny tym bardziej, że iswinoujscie.pl nie jest pupilem możnych tego miasta, czyli lokalnej władzy. Wręcz przeciwnie, od pierwszych dni pozostaje na celowniku rządzących. Za nami niezliczona już ilość ostrych polemik z władzami, często tak gorących, że zakończonych procesami.

„Jak to napisał pewien portal”, „jak informuje jedna ze stron, której nazwy nawet nie chcę przytaczać”, „jak podaje pewna redakcja”- tak mówią o nas w świnoujskim magistracie. Standardy tego, jak powinno się nas oceniać wyznacza szef urzędu. Wtórują mu Ci, którym wydaje się, że kłamstwo ma może krótkie nóżki, ale to w zupełności wystarczy. Wiemy z kim mamy do czynienia. Wiemy, że za wierność prawdzie zapłacimy, że nie bycie „pieszczochem władzy” kosztuje. Mamy jednak pewność tego, że wierność prawdzie i swoim przekonaniom to w mediach rzecz najważniejsza. Dlatego nie złamią nas ani szykany, ani skarżenie nas za Państwa komentarze, za upublicznianie Waszego zdania w wielu sprawach! Nie poddamy się cenzurze władzy!

Dla nas pozostaje bowiem od lat najważniejsze, że jesteście z nami, że wspieracie nas, gdy miejski establishment odwraca się od nas mniej reprezentacyjną stroną. Wiemy, że sprawy tego miasta, jego dobro, także Wam leżą głęboko na sercu. Czujemy to na co dzień, czytamy w email’ach przesyłanych na kontakt@iswinoujscie.pl. I nadal zachęcamy, piszcie do nas o tym co się dzieje w mieście, o wydarzeniach które widzicie i które Was bolą, o Waszych opiniach, pomysłach i uwagach. My wszystko traktujemy poważnie, bo poważnie traktujemy mieszkańców – naszą przecież rodzinę.

Dziś dziękujemy za te wszystkie słowa, które utwierdzają nas w przekonaniu, że dla rodziny warto się poświęcić, że nasze miasto jest domem wielu dobrych i szlachetnych osób, ludzi, którym – tak jak i nam- nie jest wszystko jedno! Jesteśmy Waszą „wolną trybuną”, Waszą sferą wolności słowa i poglądów mieszkańców Świnoujścia, którzy chcą razem z nami patrzeć władzy na ręce i dbać o lokalną demokrację. Tak jest rola mediów – i my tą rolę wypełniamy!

Gdy zdmuchujemy trzynaście świeczek na naszym urodzinowo-świątecznym torcie mamy także inną satysfakcje.

Wbrew temu, jak władza stara się nas zaszufladkować, iswinoujscie.pl stało się znanym, rozpoznawalnym i często cytowanym źródłem informacji. Nasze filmy, zdjęcia i wiadomości przez nas podawane ukazują się i są cytowane przez wielu znanych dziennikarzy ogólnopolskich mediów.

Napisy „źródło iswinoujscie.pl” wskazujące nas jako autorów informacji pojawiają się na łamach prasy regionalnej oraz ogólnopolskiej. Od czasu gdy technika pozwoliła nam także na umieszczanie krótkich materiałów video staliśmy się cennym partnerem dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych (TVN24, Polsat News, TVP). We współczesnym świecie mediów redakcje konkurują ze sobą przede wszystkim w ważnych informacjach na szybkość przekazywanej informacji. Jest więc dla nas kolejną satysfakcją, że w tej konkurencji udaje nam się wygrywać z o wiele większymi graczami.

Łamiąc się dziś opłatkiem, myślimy nie tylko o sobie nawzajem, ale także o Was – naszych wiernych czytelnikach, oraz o kolegach – dziennikarzach, którzy tak jak my, nie pozostają „pieszczochami władzy”, których codziennością pozostaje nie tylko, ograniczany czasami dostęp do informacji, ale także wystawianie się na celownik decydentów.

O tym wszystkim próbujemy dziś także zapomnieć, dostarczając Wam garść dobrych wiadomości. Z tą najważniejszą na czele; dziś w Betlejem narodził się nam Chrystus , Pan Zbawiciel. Narodził, się by również nas ucieszyć i wzmocnić na kolejne lata.

My tę moc czujemy. Pozostaniemy więc wierni i odważni stojący po Waszej stronie! Niech dobra moc Narodzonego Dzieciątka Jezus będzie z Wami przez te najbliższe świąteczne dni!

Redakcja iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl