Briefing prasowy branży turystycznej na przejściu granicznym już w sobotę! Branża turystyczna walczy o otwarcie granic

Świnoujska branża turystyczno – hotelarska nie ustaje w walce o otwarcie granicy polsko – niemieckiej. 8 maja zorganizowali protest na granicy, którego echo rozeszło się po całej Polsce, ale i Niemczech. Efektem było również rozesłanie Apelu zarówno do Premiera Rządu RP, Posłów i Senatorów RP, władz samorządowych i turystycznych korporacji branżowych, ale również do władz kraju związkowego Meklemburgii Pomorza Przedniego.

Działania świnoujskiej branży zostały wsparte wieloma pozytywnymi odpowiedziami od polityków i korporacji, które wspierają te działania.

Mimo jednak tak wielkiego zaangażowania i branży i instytucji, polski rząd nadal nie mówi wprost, kiedy granice zostaną otwarte, a sugeruje się wręcz tylko rekomendacje do ich otwarcia.

Branża potrzebuje konkretów, które są potrzebne choćby do podejmowania decyzji o zakresie otwarcia obiektów, zaprowiantowania, zatrudnienia pracowników itd. Wszyscy mówią tu jednym głosem: bez otwarcia rynku niemieckiego nie ma szans na utrzymanie firm, a tym bardziej pracowników w tym roku, gdyż już dzisiaj branża odnotowuje ogromne straty finansowe. Wyłącznie polski ruch turystyczny nie jest w stanie utrzymać działalności turystyczno – hotelarskich. Ogromne problemy odnotowuje również branża gastronomiczna, transportowa i usługowa.

Dlatego już jutro o godz. 11:00 w Hotelu Hamilton na zaproszenie świnoujskiej grupy hotelarskiej dojdzie do spotkania z przedstawicielami branży z Kołobrzegu i innych miejscowości turystycznych województwa zachodniopomorskiego. Dyskusja ma dotyczyć „Dramatycznej sytuacji branży turystycznej województwa zachodniopomorskiego w związku z zamkniętymi granicami dla ruchu turystycznego.

O godz. 13:30 zaplanowany został breirfing prasowy z przedstawicielami branży turystyczno – hotelarskiej na granicy polsko – niemieckiej w Ahlbeck (ulica Wojska Polskiego).

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl