Czy Janusz Żmurkiewicz wspiera lokalny biznes?

Gdzie jest prezydent Świnoujścia? – dopytują się coraz bardziej zmartwieni przedsiębiorcy. – Czy zrobił coś dla otwarcia granic? Zobaczcie, co nam odpowiedział magistrat.

Czy Janusz Żmurkiewicz wspiera lokalny biznes w mieście, którego jest prezydentem? Czy zrobił coś dla otwarcia granic? – pytają coraz bardziej zdenerwowali lokalni przedsiębiorcy.

Po tym, jak zapytaliśmy o prezydenta w magistracie, dostaliśmy informację, że Janusz Żmurkiewicz jest już „po licznych rozmowach” z przedstawicielami lokalnej branży turystycznej i gastronomicznej. Dostał też od nich pisemne wnioski. W związku z tym 20 maja br. wysłał pismo do wicepremier Jadwigi Emilewicz. Prosił o „rozważenie przyśpieszenia decyzji o otwarciu granicy państwa.”

– Prezydent Świnoujścia podczas ostatniej sesji Rady Miasta wyraził opinię, że nie ma obecnie przesłanek, aby utrzymywać zamknięcie granic – informuje Joanna Ścigała, główny specjalista z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych z Urzędu Miasta. – Nie ma też żadnych zagrożeń, które by nas spotkały po drugiej stronie granicy. Realizując wiele codziennych obowiązków, Prezydent Świnoujścia podejmuje działania, które mają na celu efektywne wsparcie przedstawicieli branży turystycznej i osób które ucierpiały w czasie epidemii.

Przedstawicielka magistratu dodaje, że ważne jest, aby branża turystyczna w pierwszej kolejności zadbała o zastosowanie w swoich obiektach wszystkich zaleceń GIS, kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo osób, które będą korzystać z ich obiektów oraz ich pracowników.

– Bezpieczeństwo jest w tej sytuacji sprawą najważniejszą – podkreśla. – O wszystkich podjętych działaniach i inicjatywach dotyczących pomocy mieszkańcom miasta Prezydent informuje na bieżąco. Gdy wpłynie odpowiedź na pismo skierowane do Pani Wicepremier, niezwłocznie o tym poinformujemy.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl