Czytelniczka: Rodzice chorych dzieci chcą się pozbyć problemu z domu. Ale narażają innych

Nasza Czytelniczka apeluje do prezydenta Janusza Żmurkiewicza, by zezwolił świnoujskim przedszkolankom, aby nie przyjmowały chorych dzieci do placówek.

Problem koronawirusa na pewno nas nie ominie, ale może choć trochę pozwolimy naszym pociechom być zdrowym i odpornym – pisze nasza Czytelniczka i apeluje do prezydenta Janusza Żmurkiewicza, aby zezwolił świnoujskim paniom przedszkolankom, by nie przyjmowały chorych dzieci do placówek.

Skoro rodzice nie troszczą się o swoje pociechy i chcą pozbyć się problemu z domu narażając innych – pisze w przesłanym nam liście nasza Czytelniczka.

Jak zauważa, pozwoli to uniknąć zagrożenia nie tylko dla dzieci, ale też osób, które w przedszkolach pracują.

Co na to Janusz Żmurkiewicz?

– Gmina Miasto Świnoujście zaleciła dyrektorom placówek Miasta prowadzenie szeroko pojętych działań profilaktycznych związanych z występowaniem Koronawirusa, w tym informowania rodziców o skutkach przyprowadzania chorych i przeziębionych dzieci do przedszkoli i szkół miejskich oraz o zagrożeniach jakie takie postępowanie ze sobą niesie – za prezydenta odpowiada główny specjalista Joanna Ścigała z biura informacji i konsultacji społecznych Urzędu Miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl