Dramatyczny apel hotelarzy do Rządu! Wśród sygnatariuszy są świnoujskie ośrodki

iswinoujscie.pl • Sobota [21.03.2020, 17:55:43] • Świnoujście

Dramatyczny apel hotelarzy do Rządu! Wśród sygnatariuszy są świnoujskie ośrodki

fot. Andrzej Ryfczyński

Interferie Medical Spa, West Baltic Hotel, Hotel Trzy Wyspy, Hotel Hamilton, Hotel Atol to ośrodki hotelowe ze Świnoujścia, których właściciele podpisali się pod apelem skierowanym przez operatorów hoteli do Rządu R.P. Inicjatywa zrodziła się w związku z rozszerzającą się epidemią korona wirusa. Jej autorami byli hotelarze z Kołobrzegu ale inicjatywa znacznie wykracza poza teren tego jednego kurortu. List sygnowany jest już przez ponad 150 ośrodków z całego kraju. Sprawę nagłośniła m.in. telewizja informacyjna TVN24. W imieniu środowiska hotelarskiego wypowiadał się na antenie Marcin Zająkała z hotelu „Trzy Wyspy”.

Inicjatorzy apelu mają obawy, czy pomimo zapowiedzi wsparcia przez rząd, będzie ono miało charakter praktyczny, dlatego cała branża będzie się przyglądała propozycjom pakietu osłonowego, które mają być znane w tym tygodniu. Akcję kołobrzeskich hotelarzy poparła nawet państwowa i giełdowa spółka hotelarska Interferie. Marcin Zająkała otworzył swój hotel dla reporterów TVN24. Kamera pokazała puste pokoje i listy rezerwacyjne. Świnoujski przedsiębiorca podkreślił, że sytuacja jest anormalna. Porównał listy rezerwacji z poprzednich oraz obecnego roku. Podkreślił, że w ubiegłych latach, o tej samej porze rezerwacje były wypełnione na cały sezon. Obecnie, zwłaszcza po decyzji o ograniczeniu ruchu granicznego obawy wzbudza nie tylko dzień dzisiejszy. Można już mówić o „symptomach zmarnowanego sezonu.

Zdaniem, nie tylko świnoujskich operatorów, bez interwencyjnej pomocy państwa dla branży hotelarskiej i turystycznej, wiele z firm może tego roku – po prostu; nie przetrwać!

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl