Eko Słodziaki uczą najmłodszych jak dbać o środowisko

W ostatnim czasie wielu rodziców stanęło przed nie lada wyzwaniem. Jakie atrakcje można jeszcze wymyślić, gdy ostatnie tygodnie spędzamy z najmłodszymi głównie w domu? Bazy z mebli i koców już się znudziły. Wszystkie ściany w mieszkaniu już porysowane przez młodych naśladowców Picassa. Ostatni odcinek ulubionej kreskówki obejrzeliśmy już setny raz. Więc może książka… I wtedy wchodzą one, „całe na zielono”. Z okazji Światowego Dnia Środowiska obchodzonego 5 czerwca książka o Słodziakach w wersji eko trafia do sklepów sieci Biedronka. Właśnie dlatego warto kupić książkę tego dnia, bo wtedy dodatkowo wesprzemy organizację ekologiczną.

„Eko Słodziaki” – to nowa propozycja od Biedronki, z której dzieci nauczą się o tym dlaczego smoki bywają mniejszym strachem niż SMOG. Co zrobi pszczółka Pola, gdy wpadnie w pułapkę zastawioną przez nieuważnego spacerowicza, czy gdzie segregujemy śmieci po udanym pikniku na łonie natury. Lektura 6 zabawnych historyjek nauczy dobrych nawyków nie tylko w lesie i nie tylko najmłodszych. Słodziaki – ulubieńcy milionów dzieci – postanowiły przypomnieć najmłodszym i ich rodzicom jak dbać o środowisko, w którym żyjemy. To pozycja w sam raz na wiosenne wycieczki do lasu, przecież z utęsknieniem na to czekaliśmy!

Książka Eko Słodziaki, trafia na półki wszystkich sklepów sieci Biedronka w Polsce. Z tej okazji 5 czerwca, w ustanowionym przez ONZ Światowym Dniu Środowiska, w ramach promocji można nabyć ją za 1 zł przy zakupach minimum 149 zł, jej regularna cena to 9,99 zł. Dodatkowo 1 zł z każdej sprzedanej książki w dniu 05.06 zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Czysta Polska, organizatora akcji Czyste Tatry. Jej zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 6 tysięcy ochotników, którzy zebrali w polskich górach 586 kg śmieci, przemierzając górskimi szlakami 275 km. Eko Słodziaki to 5. z kolei książka opisująca przygody sympatycznej gromadki zwierzaków. Poprzednie edycje trafiły do prawie 715 tysięcy domów w Polsce.

Bardzo się cieszę, że Słodziaki podjęły tak ważny temat. Edukacja najmłodszych poprzez działania Słodziaków wynika z podejścia Biedronki do kwestii dobrostanu środowiska naturalnego, który jest jednym z naszych filarów odpowiedzialności społecznej biznesu. Realizujemy podjęte zobowiązania między innymi poprzez np. przekazywanie niesprzedanej żywności, segregowanie odpadów czy też wspieranie organizacji społecznych.

Sylwia Krzyżycka, dyrektor działu ochrony środowiska w sieci Biedronka
Działania Słodziaków są spójne z ekologicznymi aktywnościami Biedronki na co dzień. Od wielu lat we wszystkich placówkach w całej Polsce sieć prowadzi selektywną zbiórkę odpadów – do recyklingu i odzysku trafia 90% wytworzonych przez Biedronkę odpadów, m.in. folia, makulatura, odpady bio.

Biedronka monitoruje także łańcuchy dostaw swoich produktów pod kątem wpływu upraw na stan lasów. Ponadto w produktach spożywczych marki własnej dostępnych w sklepach Biedronka wykorzystywany jest wyłączenie olej palmowy posiadający certyfikat RSPO, a w czerwcu 2019 r. sieć dołączyła również do Polskiej Koalicji Zrównoważonego Oleju Palmowego. Celem koalicji jest to, by najpóźniej do 2023 r. 100% oleju palmowego wykorzystywanego w Polsce pochodziło ze zrównoważonych certyfikowanych upraw.

Biuro prasowe sieci Biedronka

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl