Energa ma nowego ambasadora. To zapaśnik Gevorg Sahakyan [mat. wideo]

Niezwykle utalentowany, ale też twardy psychicznie, z charakterem i osobowością. Mowa o zapaśniku z klubu GKS Cartusia. To Gevorg Sahakyan, który przyjechał do Polski z Armenii ponad 5 lat temu. Tu mieszka i trenuje, otrzymał też polskie obywatelstwo. Od niedawna jest także ambasadorem sportu Grupy Energa.

Przygoda Gevorga z zapasami zaczęła się, kiedy miał 5 lat. Sahakyan kontynuuje rodzinną tradycję – zapasy trenował też jego ojciec. Dziś 30-letni Gevorg ma spory dorobek, jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe. Jest brązowym medalistą mistrzostw świata i srebrnym medalistą mistrzostw Europy.

[embedded content]

Trener i koledzy z klubu mówią o nim bez zawahania – ma wszystko to, czego potrzebuje zapaśnik. A przede wszystkim chęć do treningów i rozwoju. – Trzeba ciężko pracować, nie poddawać się. Warto też za wszelką cenę myśleć pozytywnie, doceniać to, co się ma. I wtedy wszystko będzie dobrze. Zarówno w sporcie, jak i w życiu – mówi Sahakyan.

W marcu Gevorg Sahakyan miał wziąć udział w eliminacjach do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z powodu koronawirusa i przełożenia na przyszly rok igrzysk, eliminacje zostały odwołane. 

***

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl