Jak przedstawia się walka z koronawirusem wg danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego?

Świnoujście – iswinoujscie.pl » Jak przedstawia się walka z koronawirusem wg danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego?

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.03.2020, 11:50:17] • Świnoujście

Jak przedstawia się walka z koronawirusem wg danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mgr Aneta Szymanowska podała najnowsze dane o stanie epidemiologicznym w naszym mieście.

Dane na godzinę 11.20. z 15 marca 2020 r. w Świnoujściu.

– 32 osoby zostały objęte kwarantanną
– 1 przebywa w izolacji domowej
– 2 są hospitalizowane
– 17 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym

Nie są to kwarantanny hotelowe, tylko domowe. Wszystkie dotyczą mieszkańców naszego miasta. Osoby są hospitalizowane dlatego, że mają stwierdzone zapalenie płuc.

źródło: www.iswinoujscie.pl

■ Kontrole sanitarne na granicach nie obejmą przejść w Świnoujściu Kołbaskowo, Olszyna, Jędrzychowice, Gorzyczki i Świecko. To pięć miejscowości na polsko-niemieckiej granicy , w których funkcjonować będą punkty kontroli sanitarnej. To oficjalna informacja jaką przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ii Administracji . Żadne z przejść granicznych w Świnoujściu nie znalazło się w tych planach. Według deklaracji szefostwa resortu, „sytuacja jest dynamiczna” i ewentualne zmiany mają być wprowadzane na bieżąco ■

■ Dane na godzinę 11.20. z 15 marca 2020 r. w Świnoujściu. – 32 osoby zostały objęte kwarantanną – 1 przebywa w izolacji domowej – 2 są hospitalizowane – 17 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym Nie są to kwarantanny hotelowe, tylko domowe. Wszystkie dotyczą mieszkańców naszego miasta. Osoby są hospitalizowane dlatego, że mają stwierdzone zapalenie płuc ■ W związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie granicy będzie możliwe jedynie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni oraz na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo ■ Na dzień 13 marca 2020 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna opublikowała diagnostykę województwa zachodniopomorskiego: – u 5 osób potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 (COVID-19) – 9 pacjentów jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zakażeniem koronawirusem – 198 osób objęto kwarantanną – 622 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym. Ukazało się również Zalecenie Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie skierowane do rodziców lub prawnych opiekunów uczniów o zaniechanie udziału dzieci w GRUPOWYCH spotkaniach, inicjatywach, wydarzeniach, przedsięwzięciach, „półkoloniach” („prozdrowotnych”, „edukacyjnych”) Niestosowanie się do zalecenia może stanowić przesłankę do odpowiedzialności za wykroczenie, o którym mowa w art. 38ust. 1 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. (Dz.U. 2019.59) tj. Kto utrudnia lub udaremnia działalność organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, podlega karze aresztu do 30 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny ■ Pchli Targ, organizowana przy targowisku miejskim przy ul. Kołłątaja, którą zaplanowano na 21 marca br. została odwołana ■

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl