KAYAK startuje z „Kreatorem Podróży” – narzędziem do łatwego planowania podróży z kilkoma przystankami

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Nowa funkcja wskaże najtańsze trasy między kilkoma miastami w ramach jednego wyjazdu 

Warszawa,  21 stycznia 2020 r. – Podczas wakacji co piąty Polak najchętniej zaoszczędziłby na lotach (20%) lub transporcie pomiędzy kolejnymi etapami wyjazdu (19%). W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników, KAYAK.pl testuje Kreatora Podróży – nowe narzędzie, dzięki któremu będzie to naprawdę proste. Pierwsza taka funkcja na świecie oferowana przez metawyszukiwarkę, umożliwia znalezienie najtańszych połączeń między różnymi miastami w ramach tej samej podróży.

Nowa usługa jest dostępna dzięki współpracy z wyszukiwarką Kiwi.com, która umożliwia łączenie lotów z transportem naziemnym. Tym samym nowe narzędzie wyręcza w żmudnym planowaniu podróży do kilku miast, wskazując najtańszą dostępną trasę między różnymi punktami w planie wyjazdu. Teraz osoby planujące np. podróż po kilku europejskich stolicach z łatwością znajdą najkorzystniejszą opcję transportu z miasta do miasta i to podczas jednego, prostego wyszukiwania. 

„Planowanie trasy obejmującej więcej niż jedno miasto może pochłaniać sporo wysiłku, czasu i pieniędzy” – komentuje Giorgos Zacharia, Dyrektor ds. technologii KAYAK i dodaje: „W 2005 roku KAYAK wprowadził wyszukiwanie multi-city, by pomóc podróżującym do kilku miast znaleźć idealne połączenie. Wprowadzając »Kreatora Podróży« dalej wspieramy indywidualne podejście do każdej podróży i umożliwiamy, by każdy mógł zwiedzać świat za mniej i według własnych upodobań”.

By zarezerwować wieloetapową podróż, korzystając z „Kreatora Podróży” na KAYAK, należy: 

  • wejść na stronę www.kayak.pl i w rozwijanym menu zmienić opcję „W obie strony” na „Kreator Podróży”,
  • wybrać popularną trasę wieloetapową lub rozpocząć komponowanie własnej,
  • określić lotnisko wylotu oraz miasta, które planuje się odwiedzić, a także długość pobytu w każdym z nich,
  • poczekać, aż KAYAK obliczy najtańszą trasę! 

„KAYAK pozwala użytkownikom znaleźć najlepszą opcję podróży dostosowaną do ich indywidualnych preferencji i budżetu. Cieszymy się, że dzięki naszej nowo dostępnej usłudze wspólnie odpowiemy na rosnące zapotrzebowanie ze strony podróżnych” dodaje Zdenek Komenda, Dyrektor ds. rozwoju biznesu w Kiwi.com.

UWAGI

Ankieta została przeprowadzona na zlecenie KAYAK przez Cint wśród 23 400 osób z 22 różnych krajów. Zbieranie danych odbywało się od 3 do 10 stycznia 2019 roku poprzez e-ankietę za pośrednictwem paneli Cint. Dane dla Polski powstały w oparciu o reprezentatywną grupę dorosłych Polaków.

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl

Dodaj komentarz