Koncerty Eagles na stadionie Wembley 29 i 30.08.2020

EAGLES ZAPREZENTUJĄ CAŁY MATERIAŁ Z ALBUMU “HOTEL CALIFORNIA” NA STADIONIE WEMBLEY W LONDYNIE NA JEDYNYCH EUROPEJSKICH KONCERTACH W 2020 ROKU

KONCERTOM, ZAPLANOWANYM na 28 i 29 SIERPNIA 2020, TOWARZYSZYĆ BĘDZIE ORKIESTRA i chór sprzedaż biletów rozpoczyna się w sobotę 14 grudnia 2019 o godzinie 10:00

(LONDYN, wtorek 10 grudnia 2019) EAGLES wystąpią na Stadionie Wembley w Londynie w ramach swojej entuzjastycznie przyjętej przez publiczność trasy koncertowej “Hotel California” w sobotę, 29 sierpnia i niedzielę 30 sierpnia. Występy te będą jedynymi europejskimi koncertami zespołu w 2020 roku. Eagles – Don Henley, Joe Walsh i Timothy B. Schmit, wraz z Deacon’em Frey’em i Vince Gill’em– zaprezentują zarówno swój kultowy album “Hotel California” w całości, jak i wiele innych hitów zespołu. Rozpoczęcie koncertów planowane jest na godzinę 19:00. Ogólna sprzedaż biletów rusza w sobotę, 14 grudnia o godzinie 10:00 na www.livenation.co.uk/artist/eagles-tickets

Zespół ostatnio wystąpił ze swoim słynnym albumem Hotel California na trzech wyprzedanych koncertach
w Las Vegas (Newada). Podczas świetnie przyjętych przez publiczność i krytyków koncertów, zespół po raz pierwszy zaprezentował swój album w całości. Na scenie towarzyszyło im 77 muzyków, w tym 46- osobowa okiestra i 22- osobowy chór. Ekskluzywne materiały z tych koncertów, można obejrzeć TUTAJ.

Daty brytyjskich koncertó

Sobota 29 sierpnia Londyn, Wielka Brytania Wembley Stadium Connected By EE

Niedziela 30 sierpnia Londyn, Wielka Brytania Wembley Stadium Connected By EE

Ogólna sprzedaż biletów rozpocznie się w sobotę 14 grudnia o godzinie 10:00 na stronie: www.LiveNation.co.uk

Billboard magazine wychwala koncert otwarcia w Vegas:

„Zespół zaprezentował album od początku do końca, ale także całą listę swoich największych hitów, co nie pozwoliło fanom zgromadzonym w wypełnionej po brzegi arenie usiąść choćby na chwilę… Zbiór 23 zaprezentowanych piosenek to obowiązkowa pozycja na playliście każdego przedstawiciela pokolenia X czy Baby Boomers. Bez żadnych wyjątków, każda z piosenek zestarzała się z klasą, ale jak mogłoby być inaczej z ich pięcioma głosami i pięcioma gitarami… Głos Henley’a brzmiał tak silnie i przyjemnie, jak nigdy wcześniej, z łatwością sięgał po najwyższe dźwięki, zachowując przy tym charakterystyczną dla siebie chrypkę.”

Mail on Sunday ocenił koncert na 5 gwiazdek, tłumacząc to następująco:

Do orkiestry dołączył chór. Zespół Eagles i bez tego brzmi tak harmonijnie, że właściwie ich nie potrzebuje, ale obecność dodatkowych muzyków uczyniła to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym- ku uciesze zgromadzonego tłumu. Nigdy nie widziałem, żeby aż tyle piosenek zostało nagrodzonych owacjami na stojąco.”

“Hotel California” jest trzecim najlepiej sprzedającym się albumem w historii Stanów Zjednoczonych, który 26-krotnie pokrył się platyną. Po jego wydaniu w 1976 roku, zespół wspiął się na szczyty list przebojów i zdobył dwie nagrody GRAMMY za „New Kid in Town” i „Hotel California.” RIAA uznała również “Their Greatest Hits 1971-1977” za najlepiej sprzedający się album w historii USA (38-krotna platyna).

W dzisiejszym wybrednym i nieco podzielonym, rockowym świecie, Eagles zachowują swój urok, który wykracza poza zarówno pokolenia, jak i gatunki, utwierdzając zespół w roli muzycznej ikony. Jako najlepiej sprzedający się zespół lat 70-tych i jedna z najlepiej sprzedających się grup w historii, Eagles sprzedali ponad 150 milionów albumów na całym świecie, 6 razy stając się numerem jeden wśród albumów i czterokrotnie osiągając szczyty list ze swoimi singlami. Zespół zdobył także 6 nagród GRAMMY®, został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame w 1998 roku i otrzymał wyróżnienie Kennedy Center Honors w 2016 roku.

Po więcej informacji wejdź na Eagles.com.