Kosmiczna promenada za prawie 90.000 zł.

Jeśli ktokolwiek z mieszkańców Świnoujścia albo turystów, którzy odwiedzają nasz portal zastanawia się czemu ma służyć srebrny namiot, który wczoraj (poniedziałek – 09.03.2020 r.) stanął przy świnoujskiej Promenadzie Historycznej, to śpieszymy z informacją, jaką znaleźliśmy na stronie miasta.

Nam po przeczytaniu tej informacji tylko jedno przyszło do głowy: jak bezmyślnie wyrzucić w błoto ok. 90.000 zł. naszych pieniędzy.

Ale posłuchajcie Państwo tej fascynującej historii i sami wyciągnijcie wnioski:

„Rozpoczął się montaż namiotów sferycznych zabezpieczających najbardziej delikatne rośliny Ogrodu Sensorycznego, który znajduje się przy Promenadzie Zdrowia. Mijająca zima sprzyjała adaptacji nasadzonych w ubiegłym roku egzotycznych drzew i krzewów. Rośliny zostały zabezpieczone na okres zimowy specjalnymi „kloszami” z włókniny. Jednak na stałe będą chronione pod dwoma specjalnymi kopułami, które jednocześnie umożliwią ich podziwianie także po za sezonem wiosenno-jesiennym.

Pierwsza kopuła już została zamontowana. Ma średnicę 9 metrów, wysokość 4,5 metrów. Po dwóch stronach namiotów znajdują się wejścia. Konstrukcja została pokryta specjalną membraną PVC.

Ponadto rośliny mają doprowadzone do systemu korzennego kable, przez które w razie potrzeby będą podgrzewanie.

Kopuły dostarcza i montuje firma Setter Hale Namiotowe z Łagiewnik, która w ramach zamówienia publicznego złożyła ofertę na kwotę 87 822 zł brutto”

No i nie wiadomo co teraz będzie bardziej podziwiane: palmy i yuki, które miały zdobić Promenadę, a może namioty, które je ukryją? A po podglądać będzie sobie można wszystko przez …. foliową ściankę.

Nam się wydaje, że to nie troska o rośliny, ale po prostu niegospodarne wydatkowanie publicznych pieniędzy i robienie jeszcze większego „misz – maszu” na naszej Promenadzie.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl