Mniej promów i od razu robią się kolejki!

Nasi mieszkańcy alarmują, że Żegluga Świnoujska zmniejszyła ilość promów na przeprawie Bielik.

cyt: Chciałem poruszyć temat kursowania naszych promów Bielików. W godzinach szczytowych dla naszego miasta kursują 2 zamiast 3 promów A
kolejki nie mają końca. Po telefonie do żeglugi otrzymałem odpowiedź że z powodu sytuacji w jakiej
jesteśmy (koronowirus) dużo ludzi nie pracuje i takie jest zarządzenie dyrektora Żeglugi Świnoujście- jak dla mnie żart, bo po ilości aut w kolejce nie powiedział bym.
Pani dyspozytor z żeglugi w odpowiedzi powiedziała że mi współczuję. Mam prośbę o nagłośnienie tej sprawy,może uda się coś zmienić
– pisze do na pan Tomasz.

Zadaliśmy więc pytanie do dyrekcji ŻŚ. Oto odpowiedź jaką otrzymaliśmy:

Powodem czasowej zmiany jaką wprowadziła Żegluga Świnoujska było znaczne zmniejszenie się ruchu pasażerskiego i samochodowego na obu przeprawach.

Byliśmy i sprawdziliśmy. Faktycznie kolejki są, a w godzinach tzw. szczytu kolejki na prom są prawie jak przed koronawirusem. Przecież ludzie nadal jeżdżą do pracy w obie strony miasta, a czasem nawet poza miasto. Teraz częściej nawet przemieszczają się samochodami ze względów bezpieczeństwa.

Czy więc również ze względów bezpieczeństwa szczególnie pasażerów pieszych i rowerowych nie powinno być promów tyle co do tej pory? Uważamy, że zmniejszanie ilości promów w czasie epidemii nie jest najmądrzejszym rozwiązaniem.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl