Na obwodnicy Wałcza w ciągu S10 ruszą również roboty drogowe

Firma PORR dokończy roboty na trasie głównej obwodnicy Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10. Dziś podpisaliśmy umowę na kwotę 87,3 mln złotych, a w ciągu tygodnia przekażemy plac budowy. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na realizację prac. Jest to druga po podpisanym w ubiegłym tygodniu kontrakcie na roboty mostowe umowa na dokończenie robót na obwodnicy Wałcza po poprzednim wykonawcy.

Roboty na jezdniach głównych

Na większości obwodnicy pozostała do wykonania ostatnia warstwa nawierzchni, natomiast na fragmencie pomiędzy węzłami Wałcz Zachód i Wałcz Północ są to również niższe warstwy bitumiczne. Na początkowym odcinku obwodnicy zostaną również wykonane brakujące elementy odwodnienia. W ramach zamówienia zostanie wykonana część brakujących robót przy obiektach mostowych w ciągu obwodnicy.

Inwestycję dokończą nowi wykonawcy

Inwestycję realizowała wcześniej firma Energopol Szczecin, która wstrzymała prace po osiągnięciu​ ponad 80 proc. zaawansowania robót. W związku z tym w połowie października 2019 roku odstąpiliśmy od umowy z winy wykonawcy. Niezwłocznie rozpoczęła się inwentaryzacja placu budowy i jeszcze w grudniu ubiegłego roku został ogłoszony pierwszy przetarg na dokończenie robót. Dalsza realizacja inwestycji została podzielona na mniejsze przetargi według asortymentów pozostałych do wykonania prac. Sukcesywnie są rozstrzygane kolejne przetargi i zawierane umowy z nowymi wykonawcami. Udostępnienie obwodnicy do ruchu planowane jest do końca 2020 roku. 

Mateusz Grzeszczuk
Główny Specjalista
Stanowisko ds. Komunikacji Społecznej

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl