Nie ma turystów, więc udostępniają parking mieszkańcom

Płatny dotychczas parking przy ulicy Dąbrowskiego jest w tej chwili za darmo – informuje Urząd Miasta. Covid-19 pokrzyżował dzierżawcom plany.

W ubiegłym roku miasto wynajęło parking przy ulicy Dąbrowskiego. 14 czerwca 2019 r. odbył się I ustny, nieograniczony przetarg na dzierżawę płatnej toalety publicznej w budynku przy ul. J. Dąbrowskiego 4 i terenu z przeznaczeniem na całodobowy parking niestrzeżony płatny. Przetarg wygrała firma SD Park System Sp. o.o. i 28 czerwca 2019 r. zawarła umowę na okres od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2022 r. Następnie na podstawie umowy cesji z 18 listopada 2019 r. w miejsce dotychczasowego dzierżawcy wstąpiła spółka Park System Sp. z o.o. – przekazał nam magistrat.

Na powierzchni 1 386 m kw. jest 50 miejsc parkingowych, w tym 9 od strony ul. Bema.

– W wyniku przetargu (licytacja) roczny czynsz z tytułu dzierżawy został ustalony na kwotę 93 tysięcy zł netto (nie dotyczy opłat niezależnych od wydzierżawiającego) – informuje Joanna Ścigała ze świnoujskiego magistratu. – Aktualnie dzierżawca jest w zwłoce z opłatą należności za okres niepełna 2 miesięcy, do czego przyczynił się brak klientów w związku z zaistniałą sytuacją, tj. epidemią koronawirusa SARS-Cov-2. W chwili obecnej, zgodnie z oświadczeniem dzierżawcy uwzględniającym opisane wyżej okoliczności, parking został udostępniony nieodpłatnie.

Dowiedzieliśmy się również, że na podstawie złożonego wniosku dzierżawca uzyskał zmianę stawki czynszu i obecnie wynosi ona 1 zł netto/m2 . Prezydent Świnoujścia wydał w tej sprawie zarządzenie nr 235/2020 7 kwietnia 2020 r.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl