Nieoficjalne ofiary koronawirusa?

Coraz częściej słychać głosy, że oficjalne statystyki ofiar koronawirusa mogą nie odzwierciedlać prawdziwej sytuacji. Sprawdziliśmy, czy w okresie epidemii umiera więcej mieszkańców naszego miasta.

5 maja, do godz. 18:00, w Zachodniopomorskiem było oficjalnie 441 osób zakażonych koronawirusem, z tego 3 w Świnoujściu. Na kwarantannie w naszym mieście przebywało 29 mieszkańców.

W całym województwie koronawirus zabił już 14 osób. Na szczęście żadnej ze Świnoujścia. Nie należy jednak wykluczyć, że ludzie umierają na koronawirusa „nieoficjalnie”, czyli nikt nie sprawdził przyczyny ich zgonu, więc w statystykach covid-19 te osoby nie są uwzględniane.

Spójrzmy na statystyki świnoujskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Czy w porównaniu z ubiegłym rokiem w ostatnich miesiącach stwierdzono w naszym mieście więcej zgonów?

W kwietniu tego roku w Świnoujściu zmarło 9 kobiet i 17 mężczyzn, w marcu – aż 23 kobiety i 15 mężczyzn. Dla porównania w tych samych miesiącach przed rokiem było to: 21 kobiet i 16 mężczyzn (kwiecień) oraz 12 kobiet i 17 mężczyzn (marzec).

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl