Odkomarzanie nie jest w tej chwili priorytetem

iswinoujscie.pl • Sobota [23.05.2020, 14:15:43] • Świnoujście

Odkomarzanie nie jest w tej chwili priorytetem

fot. iswinoujscie.pl

Komary potrafią skutecznie zepsuć urok letnich wieczorów, są niemal corocznym niechcianym „dodatkiem” do sezonów w naszym mieście. Do redakcji napisał mieszkaniec, który, widząc już obecność tych paskudnych krwiopijców, pyta, w jaki sposób miasto zamierza przeciwdziałać możliwej pladze.

– Pojawiają się już pierwsze komary razem z coraz cieplejszymi dniami. Czy zarząd miasta działa już w tej sprawie? Czy jak zwykle obudzą się po czasie? Jak przeciwdziałanie w tej sprawie zaplanowane jest na ten sezon?- pyta w liście do redakcji Czytelnik.

Wątpliwości rozwiewa Joanna Ścigała Główny Specjalista Biura Informacji i Konsultacji Społecznych UM Świnoujście:
– W odpowiedzi na Pana pytanie, dotyczące odkomarzania, uprzejmie informuję, że Miasto Świnoujście nie podpisało dotychczas umowy na odkomarzanie. Polityka finansowa Urzędu Miasta skupiona jest obecnie na pomocy osobom poszkodowanym w związku z epidemią koronawirusa, dlatego w pierwszej kolejności środki finansowe kierowane są do tych osób. Jednakże sytuacja dotycząca występowania komarów na terenie miasta jest na bieżąco monitorowana i gdy tylko zaistnieje taka potrzeba Miasto podpisze umowę z firmą, która niezwłocznie przystąpi do likwidowania komarów.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl