Odważny kardiolog pilnie poszukiwany

Epidemia korona wirusa to dramat nie tylko dla ofiar covid-19. Nasz Czytelnik po zawale pilnie szuka kardiologa, który będzie miał tyle odwagi, by przyjąć go na wizytę poszpitalną.

Jestem osobą, która z przyczyn zdrowotnych od siedmiu miesięcy, tj. od czasu tzw. zawału serca, nie była nawet na tzw. wizycie poszpitalnej u kardiologa – zaczyna swój dramatyczny list pan Wiesław, nasz Czytelnik. – Każda decyzja władz pogarsza sytuację, zarówno zdrowotną jak i właściwe dalsze leczenie .

Z uwagi na fakt, że decyzje premiera i ministra zdrowia tego kraju całkowicie pomijają kwestie dostępności kardiologa jako lekarza pierwszego kontaktu -może Państwo znacie takiego lekarza o specjalności kardiolog – który ma odwagę wbrew decyzjom rządowym -przyjąć mnie, nawet prywatnie, aby poprowadzić dalsze leczenie w moim przypadku – czytamy dalej w przesłanym nam liście. – Może jakakolwiek osoba z tzw. NFZ m. Szczecin wskaże mi lekarza bądź załatwi lekarza – dla mnie nie gra roli czy prywatnie czy na NFZ . Może znajdzie się prywatnie lekarz -kardiolog , który wbrew nakazowi zamknięcia prywatnych gabinetów – ma odwagę udzielić mi pomocy.

W takiej sytuacji kardiologicznej jestem nie tylko ja – jest przekonany pan Wiesław. – Jest wiele osób, które nie mają dostępu do tego typu lekarza a przy jakiejś działalności odmrażania gospodarki te kwestie są całkowicie ignorowane.

Nasz Czytelnik dodaje , że jest gotów pojechać na wizytę do lekarza poza Świnoujście.

Może to być lekarz z okolicy lub Szczecin, Poznań – pisze. – Ja dojadę. Byle się tylko taki odważny kardiolog znalazł. Być może z jego pomocy nie tylko moja osoba skorzysta, ale i znajdą się inni potrzebujący.

O odniesienie się do listu poprosiliśmy zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Czekamy na odpowiedź.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl