Ograniczamy ruch społeczny o 80 procent

iswinoujscie.pl • Wtorek [31.03.2020, 13:39:24] • Polska

Ograniczamy ruch społeczny o 80 procent

fot. Kancelaria Premiera

– Musimy ograniczyć ruch społeczny o 80 procent. Wtedy mamy dopiero szansę wyhamować pandemię. Stąd ograniczenia, o których mówił premier – mówił dzisiaj 31 marca 2020 r. minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Jeżeli Wielkanoc ma być świętem życia, musimy minimalizować ryzyko. Na razie rekomendujemy unikanie dużych rodzinnych spotkań – powiedział minister Łukasz Szumowski.
– Najważniejsza zasada, to zasada dystansu społecznego, to 2 metry od drugiej osoby, z wyjątkiem gdy mama lub tato opiekuje się dzieckiem na spacerze, czy opiekujemy się osobą z niepełnosprawnościami. Osoby poniżej 18. roku życia będą mogły przebywać w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą – poinformował premier Morawiecki.
– Potraktujmy nasze wyjścia z domu bezwzględnie. Jeżeli potrzebujemy wyjść z domu, to jak najkrócej i wrócić. Nie skupiajmy się na utrzymywaniu naszej formy. Oczywiście ważne jest też zdrowie psychiczne – mówi minister Szumowski.
– Przede wszystkim policja będzie oddelegowana do kontrolowania nowych obostrzeń. Poprosiłem również przedstawicieli wojska, aby byli zdolni do pomocy – mówi premier Morawiecki.

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl