Policja, karetki pogotowia i auta wsparcia technicznego THW od dezynfekcji na promenadzie w Ahlbeck!

iswinoujscie.pl • Piątek [27.03.2020, 21:37:07] • Ahlbeck

Policja, karetki pogotowia i auta wsparcia technicznego THW od dezynfekcji na promenadzie w Ahlbeck!

fot. Czytelnik

Epidemia COVID_19 zatacza coraz szersze kręgi, nieubłaganie też zbliża się do naszego miasta. Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja portalu iswinoujscie.pl, w sobotę w jednym z hoteli znajdujących się w Ahlbecku zabrano 7 osób które mogły mieć koronawirusa. O sprawie poinformował Czytelnik.

– Dowiedziałem się dzisiaj, że w Ahlbecku w Pommern Residenz zabrano kilka osób które mogły mieć koronawirusa. Podkreślam, że jest to informacja z drugiej ręki, więc na 100% niepotwierdzona.

Policja, karetki pogotowia i auta wsparcia technicznego THW od dezynfekcji na promenadzie w Ahlbeck!

fot. Czytelnik

Jednak w związku z obecną sytuacją zagrożenia epidemią, uważam że warto tę informację próbować potwierdzić. Tym bardziej, że istnieje prawdopodobieństwo, że w tych obiektach pracowali też mieszkańcy Świnoujścia. Jeśli tak, to ryzyko przeniesienia tego wirusa dalej jest duże. Ponadto, właśnie dzisiaj ok. godz. 16-17, na promenadzie w Ahlbeck można było obserwować akcję służb (karetki, policja, auta wsparcia technicznego THW (którzy wykonują dezynfekcje) oraz lekarze w ubraniach ochronnych). Zatem obawy mogą być uzasadnione a wymiana informacji w tym zakresie jak najbardziej potrzebna – pisze Czytelnik.

– W domu opieki dla seniorów w Ahlbeck na Uznam siedem osób zachorowało na wirusa korony. Obiekt został ewakuowany. Niezainfekowani pacjenci zostali przeniesieni. Pochodzenie infekcji jest obecnie badane – wizyta w domach osób starszych była zakazana od wielu dni. Alarm koronowy w nadmorskim kurorcie Ahlbeck na wyspie Uznam: co najmniej siedem osób zostało zarażonych wirusem koronowym w domu spokojnej starości Pommern Residenz. Sześć z nich to osoby starsze, które są pod opieką w domu. Zarażona została także co najmniej jedna pielęgniarka. Zostało to potwierdzone przez zastępcę administratora okręgu Vorpommern-Greifswald, Dietger Wille (CDU) w piątek wieczorem na prośbę OZ – opisuje gazeta www.ostsee-zeitung.de.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl