Pracownik: Nie mamy nic do powiedzenia, bo pójdziemy w pierwszej kolejności do zwolnień

Mamy prawo decydować o naszym urlopie. Nie jesteśmy narzędziem do ratowania sytuacji finansowej firmy – piszą pracownicy Uzdrowiska Świnoujście. Co się tam dzieje? Przeczytajcie!

Ostatnio na łamach waszego portalu została poruszona sprawa Uzdrowiska Świnoujście – pisze w imieniu pracowników Uzdrowiska jeden z naszych Czytelników – dotycząca wypłat dla pracowników, podzielonych na części bez ich wcześniejszego powiadomienia, z czego druga część wypłacona była przed świętami, pewnie dzięki waszej interwencji. Dzisiaj zwracam się z kolejnym problemem dotyczącym uzdrowiska. Zostaliśmy zmuszeni przez pracodawcę do podpisania urlopów. Mamy wykorzystać cały przysługujący nam urlop , a nie – zgodnie z prawem – jego części.

Nie mamy nic do powiedzenia, bo inaczej pójdziemy w pierwszej kolejności do zwolnień, jeśli takie będą – pisze nasz Czytelnik. – Nie mamy co zwracać się do związków zawodowych, ponieważ one nie stoją po stronie pracowników. Nie wiemy nawet, czy pracodawca poinformował związki pisemnie o zaistniałej sytuacji oraz nie znamy pisemnej odpowiedzi, o ile taka w ogóle jest. Prosimy o pomoc, my nie musimy tych urlopów wykorzystać. Chcemy jakoś współpracować, nawet jak zostaliśmy potraktowani co do wypłat. Ale mamy prawo decydować o naszym urlopie, nawet jego połowie. Nie jesteśmy narzędziem do ratowania sytuacji finansowej firmy.

I jeszcze kolejny głos w tej sprawie:

Jestem pracownikiem uzdrowiska Świnoujście – przedstawia się nasz Czytelnik. – W dniu dzisiejszym zostaliśmy postawieni pod faktem dokonanym, że mamy podpisać urlopy wypoczynkowe na cały miesiąc maj. A najpierw była mowa, że idziemy na 3 miesiące od 1 kwietnia do 1 czerwca 2020 na 80% płatne, a urlopy mają zostać wstrzymane. Później okazuje się, że mamy podpisać urlopy i dalej nie wiemy co z nami będzie. Chcielibyśmy uzyskać informacje, dlaczego nas wysyłają na urlopy, które mają być 80% płatne, a z tego co wiem, zawsze urlop jest płatny 100%.

Poprosiliśmy o odniesienie się do obu listów Uzdrowiska Świnoujście.

Relacje pomiędzy stronami stosunku pracy, wynikające z przepisów Kodeksu pracy oraz Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, rozpatrywane są wyłącznie pomiędzy Pracodawcą a Pracownikiem – pisze w imieniu Zarządu „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. Elżbieta Swoboda, kierownik wydziału pracowniczo-organizacyjnego. – Dodatkowo informujemy, że w miesiącu maju br. Pracownicy Spółki wykorzystują urlopy zaległe i na prośbę Pracodawcy w miarę możliwości wykorzystują urlopy bieżące.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl