Pumptrack już otwarty

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.05.2020, 21:12:50] • Świnoujście

Pumptrack już otwarty

fot. BIK UM Świnoujście

Przy udziale czekających na otwarcie miłośników rowerowych akrobacji i najmłodszych mieszkańców stęsknionych aktywności na świeżym powietrzu, otwarto dziś pierwszy pumptruck w Świnoujściu. Pumptruck to specjalny tor o kształcie zamkniętej kuli, zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Pumptruck został dziś odebrany i ci wszyscy, którzy przez ogrodzenie obserwowali jak się zmieniał teren przy ul. Grunwaldzkiej, mogą już od dziś z niego korzystać.

Świnoujski pumptrack składa się z dwóch rodzajów torów, dla tych którzy rozpoczynają naukę oraz dla osób z pewnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Wykonawcą inwestycji była firma BT Projekt z Poznania. Budowę rozpoczęto w lutym i zakończono zgodnie z planem. Jej wartość wyniosła 356 700 zł. Nadzór techniczny pełniła PM Services Poland ze Szczecina.

Pumptrack już otwarty

fot. BIK UM Świnoujście

„ To pierwsza tego rodzaju inwestycja w Świnoujściu. Ale nie ostatnia, kolejny pumptrack powstanie jeszcze w tym roku w dzielnicy Warszów. Zależy nam, aby młodzież odeszła od komputerów, aby aktywnie spędzała czas. A pumptrack jest idealną okazją do aktywnego wypoczynku, wyrabiając refleks i kondycję. Cieszy tak duże zainteresowanie tym miejscem naszych mieszkańców, widać że był to dobry pomysł, aby pumptrack był blisko osiedli mieszkaniowych, tak że rodzice mogą z okien obserwować bawiące się dzieci ” – poinformowała Prezydent Barbara Michalska. Na najmłodszych, którzy jako pierwsi skorzystali z pumptracku czekały drobne upominki ufundowane przez Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa i Urząd Miasta.

Pumptrack już otwarty

fot. BIK UM Świnoujście

Teren wokół został zagospodarowany zielenią, zamontowano ławki, kosze na śmieci, tablicę informacyjną. Przy pumptracku wykonano nawierzchnię drogi rowerowej od ul. Steyera. W najbliższych dniach przy sąsiednim budynku zostanie posadzony żywopłot z krzewów ligustra, który będzie pełnić funkcję izolacyjną a od ulicy krzewy ozdobne, które utworzą naturalne barwne ogrodzenie.

Joanna Ścigała
BIK UM Świnoujście

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl