Radni zaapelowali o otwarcie granicy w Świnoujściu

Apel do władz o otwarcie granicy polsko-niemieckiej został przyjęty jednogłośnie przez radnych Świnoujścia. Projekt przestawił radny Jan Borowski. Przypomniał jakie skutki dla świnoujskich przedsiębiorców, a także indywidualnych mieszkańców. Do przesłanego radnym projektu rajcowie mieli możliwość zgłaszania uwag. Takie uwagi miała Joanna Agatowska, która podkreśla znaczenie otwarcia granicy dla funkcjonowania branży turystycznej. Dla wielu osób i firm sytuacja jest już po prostu – dramatyczna – podkreśliła radna.

„Jeśli dziś nie otworzymy granic, przedsiębiorcom trudno będzie utrzymać miejsca pracy.”- mówiła Joanna Agatowska. Lista spraw do załatwienia przed sezonem jest długa. Równie długa jest lista problemów jakie spadły na mieszkańców.

”Jednocześnie musimy zrobić wszystko żebyśmy po sezonie nie musieli ponownie zmagać się z falą epidemii”zaznaczyła Joanna Agatowska. Projekt apelu poparł także Prezydent Świnoujścia, który podkreślił, że nie ma dziś żadnych przesłanek aby utrzymywać izolacje naszej zachodniej granicy. Znacznie bardziej niepokojąca jest sytuacja np. na Śląsku.

Radni byli zgodni, że każdy dzień przedłużania zamknięcia przynosi niepowetowane straty. Joanna Agatowska namawiała prezydenta by nie tylko deklarował ustnie poparcie apelu ale także – osobiście go podpisał. Zaapelowała także by wszyscy mieszkańcy starli się by najwyższe standardy bezpieczeństwa zostały jednak w Świnoujściu zachowane.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl