„Rozrywkowy” strażnik ma wyjaśnić swoje zachowanie

Czy to możliwe, by w świnoujskim Urzędzie Miasta strażnik miejski zamiast pracować grał na komputerze, paląc przy tym e-papierosa? Po publikacji na iswinoujscie zdjęć i listu naszego Czytelnika w magistracie wszczęto postępowanie wyjaśniające.

Spytajcie, czy prezydent lub komendant Straży Miejskiej ma świadomość, czym zajmują się ich podwładni w godzinach pracy – pisał niedawno jeden z naszych Czytelników – i czy w pomieszczeniu, gdzie przyjmowani są interesanci, można palić e-papierosy?

W piątek, 24 stycznia o godz.17.30, nasz Czytelnik przechodził obok Urzędu Miasta. I nie omieszkał zrobić zdjęć tego, co zobaczył przez niezasłonięte okna w biurze Straży Miejskiej.

Stałem około minuty i pan strażnik bardzo skupiony był na grze przed monitorem podpalając e-papierosy – pisze nasz Czytelnik. – Co na to przepisy BHP i czy wyciągną konsekwencje prawne? Napomknę, że widział mnie, jak robie zdjęcia, pan który tam sprząta, wchodząc do Urzędu Miasta i zapewne poinformował Pana strażnika o sytuacji, ponieważ idąc do pracy o 6 rano okna były już zasłonięte jak nigdy aż do dnia dzisiejszego.

Zapytaliśmy, co na to prezydent Janusz Żmurkiewicz i komendant straży miejskiej Mirosław Karliński? Na odpowiedź musieliśmy niestety poczekać dłużej. Ale już jest. Oto, co ma nam do powiedzenia w tej sprawie Hanna Lachowska, główny specjalista biura informacji i konsultacji społecznych Urzędu Miasta Świnoujście:

„W zakresie informacji odnośnie fotografii ukazującej strażnika miejskiego z e-papierosem oraz z obrazem na ekranie komputera wskazującego na treści rozrywkowe (prawdopodobnie gry) informuję, iż:

– wszczęto postępowanie wyjaśniające w tej sprawie,

– zobligowano strażnika i komendanta do złożenia wyjaśnień incydentu,

– w stosunku do pracowników podjęto działania przewidziane w Kodeksie Pracy i Regulaminie Pracy.”

Czekamy zatem na wspomniane wyjaśnienia.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl