Runmageddon Gladiator Race odroczony

Dwa wydarzenia Runmageddon Gladiator Race w Milovicach i Libercu zostały przeniesione na kolejny rok. Decyzja organizatorów związana jest z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

W tym roku w Czechach miały odbyć się dwa pierwsze polsko-czeskie eventy OCR. Polski organizator biegów przeszkodowych, Runmageddon i czeski Gladiator Race zapowiedzieli je już na koniec 2019 roku. Pierwszy z nich,  miał odbyć się w maju w Milovicach koło Pragi, a drugi w lipcu w Libercu. Obecnie trwająca pandemia zmusiła organizatorów do przeniesienia wydarzeń. Zarówno w Polsce, jak w Czechach sytuacja związana z koronawirusem SARS-Cov-2 jest dynamiczna i nikt nie ma pewności, kiedy życie społeczne i zdrowotne wróci do normy.

– Aktualna sytuacja, zamknięcie granic i obostrzenia wprowadzone przez nasze rządy nie pozwalają nam przygotować wydarzeń, tak jak to sobie planowaliśmy. Jednakże, razem z Runmageddonem, nie poddajemy się szukamy nowych dat na nasze wspólne event- mówi Roman Šinkovský, dyrektor firmy Sportvisio, organizatora Gladiator Race w Republice Czeskiej. – Przygotowanie eventu międzynarodowego wymaga czasu i możliwości  swobodnego przemieszczania się. Organizację tych dwóch wydarzeń rozpoczęliśmy już na początku roku, niestety nie możemy tego kontynuować. Teraz najważniejsze jest zdrowie, które utrzymamy pozostając w domach. To nie czas na innowacyjne przedsięwzięcia. Trzeba to przyjąć z pokorą- tłumaczy Jaro Bieniecki, prezes RUNMAGEDDON S.A.

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl