W Świnoujściu wystawiono pierwsze mandaty dla osób lekceważących nowe przepisy – #zostanwdomu

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [30.03.2020, 11:23:49] • Świnoujście

W Świnoujściu wystawiono pierwsze mandaty dla osób lekceważących nowe przepisy - #zostanwdomu

fot. Policja

W obliczu epidemii koronawirusa to przede wszystkim od naszej odpowiedzialnej postawy zależy życie i zdrowie nie tylko nasze własne, ale także naszych bliskich, przyjaciół, sąsiadów czy współpracowników. Niestety, pomimo wielu akcji informacyjnych, nie wszyscy stosują się do nowych przepisów, narażając na zakażenie nie tylko siebie, ale także inne osoby. Wobec osób rażąco naruszających nowe przepisy nie było taryfy ulgowej. Wszystkie ujawnione osoby, które nie stosowały się do przepisów, zostały ukarane mandatami karnymi.

W związku z epidemią koronawirusa, do 11 kwietnia włącznie, nie można swobodnie poruszać się po ulicach miast, z wyjątkiem celów bytowych, zdrowotnych czy zawodowych. Niestety, nie wszyscy stosują się do nowych przepisów, narażając na zakażenie nie tylko siebie, ale także postronne osoby. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zwracają szczególną uwagę na osoby grupujące się, które naruszają przepisy prawa.

W ubiegły weekend policjanci ze Świnoujścia ujawnili między innymi grupę czterech mężczyzn, którzy grupowali się w celach towarzyskich na jednej z ulic Świnoujścia. W związku z naruszeniem przepisów, mężczyźni zostali ukarani mandatami.

st. post. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl