W zdrowym ciele zdrowy duch! Mistrzostwa 8.FOW we współzawodnictwie sportowym w 2020 r.

W dniach 22 – 25 czerwca wznowiono współzawodnictwo sportowe na szczeblu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W ramach rywalizacji sportowej przeprowadzono zawody w czterech dyscyplinach sportowych, w których wzięło udział blisko 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących sześć jednostek wojskowych podległych 8.FOW.

Aktualnie po siedmiu konkurencjach tj.: biegach przełajowych, unihokeju, tenisie stołowym, biegach na orientację, wioślarstwie na ergometrach, tenisie ziemnym oraz biegu na 10 km klasyfikacja zespołowa przedstawia się następująco:
1. miejsce – 8. Batalion Saperów z Dziwnowa (41 p.)
2. miejsce – Komenda Portu Wojennego Świnoujście (41 p.)
3. miejsce – 12. Dywizjon Trałowców ze Świnoujścia (37 p.)
4. miejsce – 2. Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych ze Świnoujścia (37 p.)
5. miejsce – 8. Dywizjon Przeciwlotniczy z Dziwnowa (18 p.)
6. miejsce – 13. Dywizjon Trałowców z Gdyni (9 p.)
* w przypadku równej ilości punktów decyduje klasyfikacja medalowa.

W drugim półroczu przeprowadzone zostaną zawody z kolejnych ośmiu dyscyplin sportowych tj. strzelania z pistoletu wojskowego i karabinka, siatkówki, koszykówki, futsalu, wyciskania sztangi oraz pływania. Nowością jest wprowadzenie do rywalizacji wieloboju żołnierskiego, który zastąpił dotychczasowy bieg patrolowy oraz pokonywanie ośrodka sprawności fizycznej – OSF. W skład wieloboju żołnierskiego wchodzą: biegowy test siłowy, bieg wahadłowy 15x15m., bieg na dystansie 1000m., oraz rzut piłką lekarską dla kobiet i wspinanie po linie za pomocą nóg dla mężczyzn.

Warto podkreślić, że gościem specjalnym podczas biegu na 10 km. była reprezentantka Polski w biegach średniodystansowych, wielokrotna medalistka na arenie krajowej i międzynarodowej Renata Pliś. Serdecznie dziękujemy.

Wysoka sprawność fizyczna żołnierzy jest wyznacznikiem jakości każdej współczesnej armii. Głównym celem współzawodnictwa sportowego jest popularyzacja i upowszechnianie sportu jako zdrowej formy spędzania wolnego czasu i wypoczynku, a także aktywizacja do pro zdrowotnego i pro sportowego trybu. Zgodnie ze słowami Szefa Sztabu Generalnego gen. Rajmunda Andrzejczaka: „…chcemy z uśmiechem promować zdrowy tryb życia: troszkę spacerów, sportu, zmiana sposobu żywienia, mniej czasu przy komputerach, więcej na świeżym powietrzu…”.

Szef Wychowania Fizycznego i Sportu 8.FOW

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl