Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Reagowanie na wykroczenia lub przestępstwa, których jesteśmy świadkami, nie tylko wpływa pozytywnie na poziom bezpieczeństwa, ale także jasno daje do zrozumienia sprawcom wykroczeń i przestępstw, że społeczeństwo nie toleruje zachowania niezgodnego z prawem. Jak jednak reagować bezpiecznie i mądrze?

Telefon alarmowy

Najprostszym, a zarazem najefektywniejszym sposobem reakcji na wykroczenie jest wykonanie telefonu pod numer alarmowy 112 i zgłoszenie dotyczące wykroczenia lub przestępstwa, wówczas na miejsce zostaną zadysponowani funkcjonariusze, którzy podejmą stosowne czynności służbowe w związku ze zgłoszeniem.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Istnieje także możliwość skorzystania z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie za pomocą mapy można oznaczyć miejsca, w których dochodzi do wykroczeń, przestępstw lub zachowań, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia również dodanie załącznika w formie fotografii lub nagrania.

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Aplikacja „Moja Komenda”

Ta niepozorna aplikacja umożliwia kontakt z dzielnicowym lub jednostką policji w całej Polsce za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Wyszukanie dzielnicowego, który dba o bezpieczeństwo na naszej ulicy, odbywa się poprzez wprowadzenie nazwy ulicy oraz miasta w którym zamieszkujemy. Aplikacja działa także w trybie „offline”, gdy nie mamy dostępu do internetu.

st. post. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl